Jesienne i zimowe buty z membraną - najlepszy wybór dla Twojego dziecka.

membrana
Przemoczone stopy są częstą przyczyną przeziębień u dzieci, ale jak powstrzymać malucha przed wskakiwaniem w kałuże czy chodzeniem po mokrej trawie? Albo jak uniknąć przemoczonych butów po każdym przejściu po śniegu? Odpowiedź jest bardzo prosta, buty z membraną.

 

Technologia ta jest od wielu lat stosowana w obuwiu i odzieży specjalistycznej i sportowej, czyli takiej, która jest narażona na działanie ekstremalnych warunków atmosferycznych. Dla zachowania komfortu w życiu codziennym, używamy teraz rozwiązań zarezerwowanych niegdyś dla profesjonalistów: alpinistów, wojskowych czy strażaków.

 

Jak działa membrana?

Membrana znajduje się wewnątrz buta pomiędzy wierzchnią warstwą a podszewką. Jest cieniutką i elastyczną warstwą, która posiada zdolność oddychania, jednocześnie będąc wodoszczelną. Podszewka z membraną ma dodatkowo podklejane szwy, co daje gwarancję nieprzemakalności w miejscach łączenia elementów. Szwy klejone są specjalną taśmą nakładaną przy użyciu specjalistycznych maszyn w wysokiej temperaturze i pod dużym ciśnieniem.

 

Zastosowanie membrany w bucie wiąże się z użyciem specjalnego rodzaju materiałów wierzchnich, które pozwolą membranie spełniać jej funkcje. Skóry powinny posiadać zdolność oddychania, stąd najczęściej używa się tych bez warstwy licowej, która obniża przepuszczalność powietrza. W trakcie produkcji, są one także poddawane procesom  zmniejszającym ich absorpcję wody, są to tak zwane skóry hydrofobizowane. Pozostałe materiały wierzchnie, takie jak różnego rodzaju cordury czy siateczki również muszą współgrać z działaniem membrany. Oddychalność stosowanej przez nas membrany wynosi średnio ok. 12 000 g/m2/24 h, natomiast jej wodoodporność wynosi do 20 000 mm.

 

Co daje membrana?

Zapewnia uczucie komfortu w każdych warunkach atmosferycznych. Pozwala oddychać stopom, utrzymuje je w suchości, poprzez odprowadzanie potu na powierzchnię buta i dając ochronę przez wilgocią z zewnątrz.

 

Zabezpiecza przed przemakaniem i oddycha, umożliwiając odprowadzenie potu na zewnątrz buta, przez co także poprawia parametry higieniczne.